Aj ja som CHLAP 2.0 – Michal Kopecký

Aj ja som CHLAP 2.0 – Michal Kopecký,

Aj ja som CHLAP 2.0 – Michal Kopecký, 2018

Michal Kopecký je známy tým, že rozbehol projekt akozbalit.sk, ktorý mnohých zaujal, ale zároveň aj vyvolal kontroverzné ohlasy. Pointou projektu bolo naučiť chlapov, ako byť dostatočne sebavedomými na to, aby mohli získať ženu svojho srdca. Pracoval na projekte, ale zároveň aj na sebe, a výsledkom jeho práce bola aj jeho prvá kniha Príťažlivosť, z ktorej sa stal bestseller. Po jej úspechu prišla na svet aj kniha číslo dva: Ako ju získať, ktorá bola takisto úspešná. Fanúšikovia si pýtali knihu aj pre ženy, ktorú im autor sľúbil, ale predbehol ju s titulom Aj ja som chlap 2.0, ktorá je momentálne jeho najnovším počinom.

Ako už názov napovedá, Michal Kopecký pokračuje v tom, s čím pred rokmi začal, ale posúva celú „vedu“ na úplne inú úroveň. Sám v knihe opisuje, že aj značka robí veľa, a preto akozbaliť.sk je preňho minulosťou a odteraz je CHLAPOM 2.0. Kniha však nie je (iba) o tom, ako získať priateľku, zameriava sa najmä na rozvoj čitateľa. Hoci je to CHLAP 2.0, pokojne ju môžu čítať aj ženy, pretože rady, ktoré Kopecký dáva, si môže osvojiť a aplikovať na danú situáciu naozaj každý.

Pozitívom je, že sa čitatelia môžu s Michalom stotožniť, keďže aj sám autor v knihe opisuje svoje skúsenosti so ženami, ktoré kedysi boli na bode mrazu. Ani s biznisom to nebolo ružové, nevyšlo mu ich hneď niekoľko. Preto by som túto knihu zaradila do kategórie motivačnej literatúry, ale patrí do nej aj z iných dôvodov. Sám čerpá motiváciu od iných autorov a darí sa mu robiť svoj biznis. Poďme si ukázať niekoľko z bodov, ktoré Michal v knihe rozoberá.

Všetky nové veci začínajú odvahou

Práve k nej čitateľa vedie. Po každej kapitole nájdete v knihe grafy a otázky, na ktoré keď zodpoviete, zistíte, ako ste na tom s daným „problémom“. Aj Michal hovorí, že najprv treba odvahu. Veď čo sa môže najhoršie stať? Odmietne vás dievča? Je ich na svete ešte niekoľko miliónov. Nevzali vás do práce? Veď nie je jediná na svete.

Investuj do seba

Znie to super, čo sa týka vedomostí, skúseností, zážitkov, no Michal v knihe radí aj to, ako by sme sa mali obliekať. Robíme tým prvý dojem, ktorý je veľmi dôležitý. Toto je pasáž, s ktorou sa až tak nestotožňujem, podľa mňa aj človek v teplákoch môže byť charizmatický, keď sa vo svojom tele cíti dobre. „Obliekaj sa, akoby si vlastnil banku, nie akoby si potreboval z banky pôžičku.“ – Adillaresh. Týmto výrokom sa začína kapitola o obliekaní. Zmysel to rozhodne má, Michal to podčiarkuje aj tým, že keď sme oblečení pekne, podotýka, že to hneď neznamená draho, tak sa cítime lepšie, a teda aj vyžarujeme pozitívnu energiu.

Myslenie

Veľmi ma zaujala kapitola Myslenie, ktorá začína príbehom o Stevovi Jobsovi, ktorý chcel isté sklo na iPhone a vedel ho vyrobiť len jeden človek. Tomu Jobs povedal, že potrebuje čo najviac skiel, a to do pol roka. Odpoveď však pozitívna nebola. Sklo nevyrábal masovo a nebol si ani istý, či má dostatočnú techniku. Aká bola reakcia Steva Jobsa? „Buďte v pohode. Zvládnete to.“ A tak sa aj stalo. Sklá vyrobili, iPhone sa stal vo svete mobilov číslom 1 a Jobs mal úspech, o akom… nesníval? Práveže sníval. A v tom je to tajomstvo.

Sebavedomie

Ak ho nemáte, verte, že po prečítaní tejto knihy a po aplikovaní všetkých rád to bude inak. Dovolím si tvrdiť, že to sebavedomie budete mať vyššie už po pár stranách. Kopecký vás naučí, ako zvýšiť svoju hodnotu, ukáže vám konkrétne príklady a zavedie vás do sveta tejto „vedy“, ktorú každý zatiaľ neovláda.

Aký prvý dojem zanechávaš ty

Asi netreba hovoriť, aký dôležitý je pre mnohých prvý dojem. Ako zaujať, aj keď nemáme na sebe drahé sako? Najkrajšie oblečenie je úsmev. A keď ho sprevádza prirodzené sebavedomie, tak budete neodolateľní. Ba čo viac, vraj ľudia, ktorí sa usmievajú, majú na druhých oveľa väčší vplyv.

Musím zhodnotiť, že hoci sa aj Príťažlivosť čítala ľahko, autor sa zlepšil aj v písomnom vyjadrovaní. Mohli by ste ju zhltnúť za pár hodín, no správne by ste sa mali z každej kapitoly niečo naučiť. Michal Kopecký v tejto knihe učí (nielen) mužov, ako dosiahnuť svoj cieľ, snaží sa naprogramovať ich myslenie k úspechu a vedie ich k nemu krok za krokom.


Autor: Annamária Závodníková
Zdroj obrázkov: Kopecký, Vinlit
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: